Pomoc nauczyciela w przedszkolu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 sierpnia 2023

Poszukujemy pomocy nauczyciela w Przedszkolu w Kokaninie. Zatrudnienie od 1 września na pół etatu.

Cechy, które powinien mieć asystent nauczyciela przedszkola

Asystent nauczyciela przedszkola z pewnością musi wykazywać się cierpliwością oraz właściwym podejściem do dzieci. Bez dwóch zdań powinien je lubić, empatia odgrywa bowiem ogromną rolę w zbudowaniu z maluchem właściwej relacji i zapewnieniu mu poczucia bezpieczeństwa. Nie mniej istotne będzie łatwe nawiązywanie kontaktu z przedszkolakami oraz otwartość.

 

Idealny kandydat powinien także wykazywać się opanowaniem i odpornością na stres. Temu drugiemu oczywiście każdy od czasu do czasu ulega, istotne jest jednak to, jak dana osoba sobie z nim radzi. W przypadku kontaktu z dziećmi umiejętność zachowania spokoju, a także odnajdywanie się w hałasie i umiejętność uspokajania maluchów tak, by czuły się bezpiecznie i dobrze, jest niezwykle istotna. Asystent nauczyciela przedszkola powinien być zatem jednocześnie osobą stanowczą, jak i ciepłą – ze właściwym wyważeniem obu tych cech.

 

Umiejętności istotne przy pracy jako pomoc nauczyciela przedszkolnego

Choć pomoc nauczyciela przedszkolnego nie musi być ani nauczycielem, ani pedagogiem, to powinna znać podstawy psychologii oraz pedagogiki. Ich znajomość sprawia, że zdecydowanie łatwiej jest zrozumieć oraz odkrywać potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym, a także właściwie reagować na ich zachowanie. Równie ważna jest umiejętność organizowania maluchom czasu w sposób rozwijający, kreatywny oraz angażujący. Wbrew pozorom zainteresowanie przedszkolaka jedną czynnością na dłużej niż kilka minut nie jest proste!

 

Z całą pewnością pomoc nauczyciela przedszkola powinna mieć pojęcie o wychowaniu dzieci oraz sprawowaniu nad nimi opieki we właściwy sposób. Dużą zaletą będzie zatem jakiekolwiek doświadczenie w kontaktach z przedszkolakami – czy to na podstawie opieki nad własnymi dziećmi, czy znajomych. Nie jest ono jednak wymagane. Mile widziane, choć również niewymagane są zdolności plastyczne i muzyczne. Istotne będzie natomiast posiadanie odpowiedniej wiedzy z zakresu edukacji matematycznej oraz polonistycznej, pomoc nauczyciela przedszkola wspiera go bowiem również w prowadzeniu zajęć.

 

Zainteresowani proszeni są o złożenie CV w sekretariacie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kokaninie do 30 sierpnia 2023 w godz. 7:00 - 13:00.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Zespół Szkolno-Przedszkolny Kokanin
Data utworzenia:2023-08-21
Data publikacji:2023-08-21
Osoba sporządzająca dokument:Magdalena Szczepaniak
Osoba wprowadzająca dokument:MS
Liczba odwiedzin:205